Placení stravného - ZÁŘÍ

Autor: skola Vydáno: 23.8.2015 08:18 Rubrika: Ostatní Přečteno: 63x

Organizace školního roku 2015/2016

Autor: skola Vydáno: 14.7.2015 11:02 Rubrika: Výuka Přečteno: 666x

Turistická vycházka

Poslední školní den si prvňáčci zpestřili turistickou vycházkou k soutoku Bečvy a ke splavu. Bylo těsně před úplňkem, země se otevřela, a proto se jim podařilo najít i očekávaný poklad!

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 8.7.2015 22:02 Rubrika: Školní akce Přečteno: 776x

Přání - prázdniny

Autor: skola Vydáno: 3.7.2015 08:43 Rubrika: Ostatní Přečteno: 723x

Seznam sešitů a pomůcek pro školní rok 2015/2016

Autor: skola Vydáno: 1.7.2015 13:53 Rubrika: Výuka Přečteno: 794x

Závěr školního roku s páťáky

Konec školního roku si správně užili i žáci a žákyně 5. třídy. Domluvili se na poslední společnou vycházku s paní učitelkou, kterou si zpestří opékáním špekáčků či kabanosu.
Vydali se Troubkami směrem k hájence, celou dobu mezi dětmi panovala dobrá nálada – vidina prázdnin už byla velká. U hájenky našli ohniště i s posezením, tak všichni vytáhli polínka z baťůžků, rozdělali oheň a opékalo se. Atmosféru doplňovaly vtipy, které žáci „sypali“ z rukávů….
Posledním úkolem během celého dopoledne bylo popřemýšlet nad kladnými vlastnostmi všech spolužáků – a každému jednu napsat na proužek papíru a vložit do obálky, které byly připraveny v altánku u hájenky…… Pro některé složitý úkol, pro některé jednoduchá záležitost. Tyto obálky pak žáci obdrželi spolu s vysvědčením – tak si v průběhu smutných chvil můžou pročítáním zlepšit náladu.
A tak se po opečení, napsání poslední věty a uhašení ohně celá skupinka vydala „pomalým“ tempem zpět do školy. A tak skončila poslední akce 5. třídy v tomto školním roce.
Fotografie z akce naleznete v galerii.
Autor: skola Vydáno: 1.7.2015 09:01 Rubrika: Ostatní Přečteno: 675x

Rozlučková párty s aerobikem

V pátek 19. 6. to na školní zahradě žilo. Konala se tam totiž rozlučková párty. Sešla se téměř všechna děvčata, která zájmový kroužek po celý školní rok navštěvovala. A že nás bylo! Malá tělocvična doslova „praskala ve švech“. Plnily jsme úkoly, hrály hry, opékaly špekáčky… A protože to byla párty s aerobikem, nesměl chybět ani tanec na oblíbené písně. Po tancování si už děvčata nachystala skleničky a připravila se na slavnostní „nealko“ přípitek. A už se rozlévalo, cinkalo a připíjelo plnými doušky. U ohně jsme si zazpívaly oblíbené písničky. Po setmění směřovaly naše kroky do budovy školy, kde na nás čekalo překvapení. Zhlédli jsme fotografie z prvních vystoupení a skladeb, které vznikaly už ve školním roce 2008/2009. Postupně jsme se „prokousaly“ až k fotografiím z letošního školního roku…. Z malých děvčátek vyrostly slečny. Závěr celé párty patřil, jak jinak, než stezce odvahy. Po stezce jsme si vyčistily zoubky, uložily se do svých spacáků, přitulily k plyšáčkovi a u Malé čarodějnice usínaly. Při sluníčku jsme posnídaly bábovku s čajem a postupně se rozcházely domů. I když to tak nevypadlo, počasí nám nakonec přálo a celý den jsme si moc užily. Bylo hezké vidět spokojené a usměvavé tváře nás všech.

V. Janoušková

fotografie - viz galerie ČERVEN

více foto zde http://nej-foto.rajce.idnes.cz/Aerobik_T...
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 14:33 Rubrika: Školní akce Přečteno: 837x

Pirátský den

Celý školní rok byl pro třeťáky jednou velkou plavbou. Prvního září vyplula posádka pirátů a pirátek pod vedením kapitána Mořského Vlkouna vstříc širému moři. Posádka vyplouvala se znalostmi „druháků“. Jak pluli mořem od ostrova k ostrovu, učili se a získávali nové znalosti hodné třeťáků. Poslední měsíc plavby už se blížili k cíli – k vysvědčení a hlavně k pokladu. Poklad ale nebyl zadarmo! Žáci museli plnit úkoly, které ověřovaly jejich získané znalosti během plavby. Za každý úspěšně splněný úkol získali klíč. Aby mohli otevřít truhlu s pokladem, museli získat celkem šest klíčů! A to se jim také povedlo. Už zbývalo jen vzít do ruky mapu a vydat se hledat poklad.

V pátek 27. června jsme vyrazili. Mapa nám napověděla směr cesty. Víc ale neprozradila! Abychom věděli, kde přesně máme poklad začít kopat, museli jsme během cesty rozluštit nelehké šifry. Většině z nás se šifry podařilo rozluštit, a tak jsme získali důležité indicie, kde poklad hledat. Našli jsme znak dvou zkřížených mečů. Odtud jsme museli na sever napočítat 130 kroků. Před námi byl skrytý vchod do lesíka, který byl také označen zkříženými meči. Tři stromy měly na sobě značku zkřížených mečů. U kterého začít? Každá skupinka dětí začala kopat u jiného. Kopalo se, kopalo, až najednou se koplo do něčeho dutého. Všichni věděli, o co jde. Seběhli se k onomu místu a radili se, jak nejlépe truhlu s pokladem vykopat. Světe div se, podařilo se! Truhla s pokladem, zamčená na šest zámků, byla naše. Zámky jsme odemkli a začali rozdělovat „všem rovným dílem“. Na části pokladu jsme si pochutnali, část nám zůstala na památku. Unaveni a se získaným pokladem jsme se vraceli na zasloužený oběd.

Teď už hurááá na prázdniny.

V. Janoušková

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 14:10 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 530x

Loučení žáků 9. ročníku na Obecním úřadu Troubky

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 13:54 Rubrika: Ostatní Přečteno: 674x

Letem světem ze školní družiny

Vytoužené letní prázdniny jsou tady!!! Všichni se už těšíme, až se rozjedeme do letních táborů, k moři, k babičce a dědovi na prázdniny nebo jen na koupání v bazénu, ježdění na kole a užívání si sluníčka. Velice teplé květnové počasí jsme si na školní zahradě užívali s vodním klaunem, který nás osvěžil a vykouzlil všem dětem šťastný a radostný úsměv na rtech. Dalším velkým překvapením v těchto žhavých dnech byla výborná zmrzlina. Divadelním představením, které pro nás zahrála děvčátka ze všech oddělení ŠD, jsme si odnesli opravdu silný kulturní zážitek. Diváci ocenili jejich výkon bouřlivým potleskem. Závěr školního roku patřil návštěvě zámku v a jeho nově opravené věži v Tovačově. Všechny děti vyšlapaly a sešly prudké schody věže bez problémů. Byl to obdivuhodný výkon hlavně u dětí z první třídy, za který jim náleží obrovská pochvala. V tovačovské cukrárně jsme si dali každý něco dobrého a procházkou kolem rybníku jsme se s Tovačovem rozloučili. Velkou tečkou za již uplynulým školním rokem byl „ Bublinový den“. Sami jsme si uvařili bublifuk z přísně tajných ingrediencí a na školní zahradě jsme tvořili famózní bubliny.
Všem dětem i rodičům přejeme překrásné prázdniny a v novém školním roce se už na Vás všechny moc těšíme.

M. Šenkár, P. Krátká, S. Štenclová

fotografie - viz galerie ČERVEN

vychovatelky ŠD
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 07:45 Rubrika: Školní družina Přečteno: 437x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Projekty

 

 

Partneři školy