Přání - prázdniny

Autor: skola Vydáno: 3.7.2015 08:43 Rubrika: Ostatní Přečteno: 20x

Seznam sešitů a pomůcek pro školní rok 2015/2016

Autor: skola Vydáno: 1.7.2015 13:53 Rubrika: Výuka Přečteno: 43x

Závěr školního roku s páťáky

Konec školního roku si správně užili i žáci a žákyně 5. třídy. Domluvili se na poslední společnou vycházku s paní učitelkou, kterou si zpestří opékáním špekáčků či kabanosu.
Vydali se Troubkami směrem k hájence, celou dobu mezi dětmi panovala dobrá nálada – vidina prázdnin už byla velká. U hájenky našli ohniště i s posezením, tak všichni vytáhli polínka z baťůžků, rozdělali oheň a opékalo se. Atmosféru doplňovaly vtipy, které žáci „sypali“ z rukávů….
Posledním úkolem během celého dopoledne bylo popřemýšlet nad kladnými vlastnostmi všech spolužáků – a každému jednu napsat na proužek papíru a vložit do obálky, které byly připraveny v altánku u hájenky…… Pro některé složitý úkol, pro některé jednoduchá záležitost. Tyto obálky pak žáci obdrželi spolu s vysvědčením – tak si v průběhu smutných chvil můžou pročítáním zlepšit náladu.
A tak se po opečení, napsání poslední věty a uhašení ohně celá skupinka vydala „pomalým“ tempem zpět do školy. A tak skončila poslední akce 5. třídy v tomto školním roce.
Fotografie z akce naleznete v galerii.
Autor: skola Vydáno: 1.7.2015 09:01 Rubrika: Ostatní Přečteno: 23x

Rozlučková párty s aerobikem

V pátek 19. 6. to na školní zahradě žilo. Konala se tam totiž rozlučková párty. Sešla se téměř všechna děvčata, která zájmový kroužek po celý školní rok navštěvovala. A že nás bylo! Malá tělocvična doslova „praskala ve švech“. Plnily jsme úkoly, hrály hry, opékaly špekáčky… A protože to byla párty s aerobikem, nesměl chybět ani tanec na oblíbené písně. Po tancování si už děvčata nachystala skleničky a připravila se na slavnostní „nealko“ přípitek. A už se rozlévalo, cinkalo a připíjelo plnými doušky. U ohně jsme si zazpívaly oblíbené písničky. Po setmění směřovaly naše kroky do budovy školy, kde na nás čekalo překvapení. Zhlédli jsme fotografie z prvních vystoupení a skladeb, které vznikaly už ve školním roce 2008/2009. Postupně jsme se „prokousaly“ až k fotografiím z letošního školního roku…. Z malých děvčátek vyrostly slečny. Závěr celé párty patřil, jak jinak, než stezce odvahy. Po stezce jsme si vyčistily zoubky, uložily se do svých spacáků, přitulily k plyšáčkovi a u Malé čarodějnice usínaly. Při sluníčku jsme posnídaly bábovku s čajem a postupně se rozcházely domů. I když to tak nevypadlo, počasí nám nakonec přálo a celý den jsme si moc užily. Bylo hezké vidět spokojené a usměvavé tváře nás všech.

V. Janoušková

fotografie - viz galerie ČERVEN

více foto zde http://nej-foto.rajce.idnes.cz/Aerobik_T...
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 14:33 Rubrika: Školní akce Přečteno: 26x

Pirátský den

Celý školní rok byl pro třeťáky jednou velkou plavbou. Prvního září vyplula posádka pirátů a pirátek pod vedením kapitána Mořského Vlkouna vstříc širému moři. Posádka vyplouvala se znalostmi „druháků“. Jak pluli mořem od ostrova k ostrovu, učili se a získávali nové znalosti hodné třeťáků. Poslední měsíc plavby už se blížili k cíli – k vysvědčení a hlavně k pokladu. Poklad ale nebyl zadarmo! Žáci museli plnit úkoly, které ověřovaly jejich získané znalosti během plavby. Za každý úspěšně splněný úkol získali klíč. Aby mohli otevřít truhlu s pokladem, museli získat celkem šest klíčů! A to se jim také povedlo. Už zbývalo jen vzít do ruky mapu a vydat se hledat poklad.

V pátek 27. června jsme vyrazili. Mapa nám napověděla směr cesty. Víc ale neprozradila! Abychom věděli, kde přesně máme poklad začít kopat, museli jsme během cesty rozluštit nelehké šifry. Většině z nás se šifry podařilo rozluštit, a tak jsme získali důležité indicie, kde poklad hledat. Našli jsme znak dvou zkřížených mečů. Odtud jsme museli na sever napočítat 130 kroků. Před námi byl skrytý vchod do lesíka, který byl také označen zkříženými meči. Tři stromy měly na sobě značku zkřížených mečů. U kterého začít? Každá skupinka dětí začala kopat u jiného. Kopalo se, kopalo, až najednou se koplo do něčeho dutého. Všichni věděli, o co jde. Seběhli se k onomu místu a radili se, jak nejlépe truhlu s pokladem vykopat. Světe div se, podařilo se! Truhla s pokladem, zamčená na šest zámků, byla naše. Zámky jsme odemkli a začali rozdělovat „všem rovným dílem“. Na části pokladu jsme si pochutnali, část nám zůstala na památku. Unaveni a se získaným pokladem jsme se vraceli na zasloužený oběd.

Teď už hurááá na prázdniny.

V. Janoušková

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 14:10 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 17x

Loučení žáků 9. ročníku na Obecním úřadu Troubky

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 13:54 Rubrika: Ostatní Přečteno: 26x

Letem světem ze školní družiny

Vytoužené letní prázdniny jsou tady!!! Všichni se už těšíme, až se rozjedeme do letních táborů, k moři, k babičce a dědovi na prázdniny nebo jen na koupání v bazénu, ježdění na kole a užívání si sluníčka. Velice teplé květnové počasí jsme si na školní zahradě užívali s vodním klaunem, který nás osvěžil a vykouzlil všem dětem šťastný a radostný úsměv na rtech. Dalším velkým překvapením v těchto žhavých dnech byla výborná zmrzlina. Divadelním představením, které pro nás zahrála děvčátka ze všech oddělení ŠD, jsme si odnesli opravdu silný kulturní zážitek. Diváci ocenili jejich výkon bouřlivým potleskem. Závěr školního roku patřil návštěvě zámku v a jeho nově opravené věži v Tovačově. Všechny děti vyšlapaly a sešly prudké schody věže bez problémů. Byl to obdivuhodný výkon hlavně u dětí z první třídy, za který jim náleží obrovská pochvala. V tovačovské cukrárně jsme si dali každý něco dobrého a procházkou kolem rybníku jsme se s Tovačovem rozloučili. Velkou tečkou za již uplynulým školním rokem byl „ Bublinový den“. Sami jsme si uvařili bublifuk z přísně tajných ingrediencí a na školní zahradě jsme tvořili famózní bubliny.
Všem dětem i rodičům přejeme překrásné prázdniny a v novém školním roce se už na Vás všechny moc těšíme.

M. Šenkár, P. Krátká, S. Štenclová

fotografie - viz galerie ČERVEN

vychovatelky ŠD
Autor: skola Vydáno: 30.6.2015 07:45 Rubrika: Školní družina Přečteno: 9x

Stále se něco děje

Poslední dny před prázdninami – to už se moc neučí? Jak se to vezme. Žáci 4. – 9. ročníků naší školy měli v pátek, 26. června možnost seznámit se s dovednostmi, které se za určitých okolností mohou stát důležitějšími než všechny znalosti, které pracně získáváme v průběhu celého školního roku. Kdo z nás by dokázal účinně pomoci, kdyby našel zraněného, který nedýchá? Nebo kdyby se jako první ocitl u dopravní nehody? Naši školu navštívila studentka, která nejprve ve stručnosti seznámila žáky se zásadami první pomoci „ve třech krocích“.
Krok první: Rozhlédni se! (zajisti vlastní bezpečnost – například výstražný trojúhelník alespoň 100 m před místo nehody, zjisti mechanismus úrazu a množství raněných)
Krok druhý: Reaguj! (praktické ukázky, jak zjistit stav vědomí a dýchání, co udělat a naopak co je zbytečné, kdy volat 155)
Krok třetí: Rozmýšlej! (ptej se na příčinu, zjisti mechanizmus zranění, hledej další zraněné, sleduj vědomí a dýchání)
Po této teoretické přípravě měli všichni žáci možnost vyzkoušet si přímo na resuscitačním simulátoru (Andule či Kenovi, jak bývá lidově nazýván) kde a jak hluboko provádět nepřímou masáž srdce a dýchání z úst do úst. Modrá a bílá kontrolka ukazovaly, jestli jsme správně umístili dlaně a jestli stlačujeme dostatečně hluboko. Studentka nás srovnala tak, abychom dokázali vyvinout dostatečnou sílu po dostatečně dlouhou dobu. Po prvních neúspěších začaly kontrolky problikávat a tím nám ukazovaly, že to děláme správně. Jen někteří z těch nejmladších budou muset ještě rok dva počkat, až ještě trochu dorostou, aby záchrannou akci fyzicky zvládli. Při dýchání jsme naopak většinou zjistili, že vdechujeme příliš mnoho vzduchu a moc rychle. Tak bylo moc dobře, že všichni, kdo chtěli, si zkusili, jak to má být správně. Určitě za tak krátkou dobu nemůžeme dosáhnout dokonalosti, ale je správné, že jsme udělali aspoň pár kroků, a tím zvýšili šanci na přežití zraněným, se kterými bychom se mohli případně setkat. Vždyť dokázat zachránit lidský život, to už něco znamená!

Ludmila Písková

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 29.6.2015 12:01 Rubrika: Výuka Přečteno: 27x

Loučíme se s druhou třídou

ŠKOLA KONČÍ, PRÁZDNINY ZAČÍNAJÍ!!!
Poslední školní týden už voní prázdninami. Školní rok se každým dnem krátí a děti netrpělivě čekají na vysvědčení. Druháčci zakončili konec školního roku společným setkáním spolu s rodiči a třídní učitelkou. V podvečerních hodinách se prostor třídy zaplnil rodiči a sourozenci žáků druhé třídy. Kvůli nepřejícímu počasí jsme museli program přizpůsobit prostorám školní učebny. Zahájili jsme písničkami s kytarou, poté děti řešily úkoly, které měly ukázat, jak moc dobře se spolužáci znají mezi sebou. Nechybělo sladké občerstvení a popcorn. V závěru večera si každý druháček odnesl domů malé překvapení. Kdo byl však nejvíce překvapen a potěšen byla paní učitelka, pro kterou připravily děti společně s rodiči dárky. Loučení pokračovalo i následující den ve škole, kdy jsme chystali dárek pro Kubu Malíka, který následující školní rok nebude s dětmi chodit do třídy. Všichni spolužáci a paní učitelka přejí Kubovi hodně štěstí a spoustu nových kamarádů! Ač se může někomu zdát, že už děti mají ve škole volno, tak tomu tak zdaleka není. Děti jsou pilné, uklízí si školní pomůcky, pomáhají s úklidem třídy a ve zbytku času si lámou hlavu nad otázkami ze společenské hry Naše Česko. Na co se ale nejvíce těšíme, tak to je vysvědčení a po něm spousta odpočinkových dnů.

Všem rodičům děkuji za výbornou spolupráci a podporu v uplynulých školních letech. Přeji Vám prosluněné a pohodové letní dny.

Eva Vojtková

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 26.6.2015 15:41 Rubrika: Ostatní Přečteno: 42x

Koncert v Základní umělecké škole v Tovačově

V pátek 19. června navštívily 1.A , 1.B a 2. třída koncert v Základní umělecké škole v Tovačově. Žáci ZUŠ si pro nás připravili koncert s názvem „Bob a Bobek na cestách“. Celým koncertem nás provázely postavičky králíků z klobouku Boba a Bobka. Protože se blíží prázdniny, Bob a Bobek se vydali na výlet a procestovali celý svět. Navštívili např. Afriku, Grónsko, Ameriku… při cestách si pořád zpívali a my s nimi. Vedle klavíru čekalo spoustu plyšových zvířátek, o kterých se v písničkách zpívalo. Všechna jsme si mohli pohladit. Bob a Bobek objeli celou zeměkouli a nakonec byli rádi, že se zase ocitli doma, pod zámeckou věží. Vždyť všude dobře, ale doma nejlíp! Koncert se nám moc líbil a budeme rádi, když se budeme moct přijet podívat zase někdy příště.

I. Smolková

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 25.6.2015 08:39 Rubrika: Školní akce Přečteno: 70x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Projekty

 

 

Partneři školy