Naši žáci závodili s Klokanem

Autor: skola Vydáno: 1.10.2015 10:44 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 68x

Výprava prvňáčků za Stoletým Přerovským Kašpárkem

Poslední zářijový týden zakončili prvňáčci návštěvou výstavy Stoletý Přerovský Kašpárek, která připomíná 100. výročí vzniku Loutkového divadla Sokola Přerov Přerovský Kašpárek. Pořadatelé si pro děti připravili velmi poutavý program. Žáci si prohlédli loutkařskou dílnu, dozvěděli se, jak vzniká loutka, podívali se do tváří mnoha pohádkových postav. Žáci se usmívali na Ferdu Mravence, Broučky, princezny, čerty, Sněhurku, Smolíčka Pacholíčka a spoustu dalších. Součástí animačního programu bylo také loutkové představení o Kašpárkovi a Kalupince. Děti měly možnost nakouknout do zákulisí, a poznat tak kouzelný loutkařský svět. Celým programem nás provázely velké loutkové marionety Marušky – uvaděčky a kamaráda Vaška, na kterých mohly děti oči nechat. Prvňáčci byli v průběhu vzdělávacího programu velmi zvídaví a z výletu za přerovským Kašpárkem si přivezli určitě spoustu nevšedních zážitků. Měsícem září oslavy narození Loutkového divadla Přerovský Kašpárek končí, a tak jsme velmi rádi, že jsme zajímavou a kouzelnou výstavu stihli. Prvňáčkům patří velká pochvala za vzorné a slušné chování v průběhu celého dopoledne.

Eva Vojtková

fotografie viz galerie
Autor: skola Vydáno: 25.9.2015 12:23 Rubrika: Školní akce Přečteno: 148x

Stoletý Kašpárek

V úterý 22. září se vydali žáčci druhých tříd do Muzea Komenského v Přerově na výstavu Stoletý Přerovský Kašpárek. Výstava se konala ke 100. výročí Loutkového divadla Sokola Přerov, které je jedno z nejstarších dosud fungujících amatérských divadel. Malí návštěvníci si díky této výstavě mohli prohlédnout divadlo nejen z hlediště, ale i ze zákulisí. Seznámili se se zázemím členů souboru, výrobou loutek a jejich uskladněním, šitím oblečení pro loutky, kulisami a dalším. Potkali zde Ferdu Mravence, broučky, princeznu, zlatou rybku a v neposlední řadě samozřejmě Kašpárka. K celé výstavě byl pro děti připraven animační program, který je světem loutkářství provedl a umožnil jim vyzkoušet si manipulaci s marionetami či maňásky.Pro děti to byl jistě krásný a nevšední zážitek. Bohužel přišel čas loučení. Nezbylo než Kašpárkovi popřát hodně sil do další stovky a spousty šťastných dětských i dospělých návštěvníků. Po rozloučení s Kašpárkem se děti díky archeologické výstavě přemístily do doby kamenné, tedy do období lovců mamutů z oblasti přerovského regionu. Prohlédly si archeologické exponáty, figuríny neandrtálců či pravý mamutí kel. A protože k výletu patří i nějaké to utrácení kapesného, zašly si děti do města na něco dobrého.

fotografie viz galerie
Autor: skola Vydáno: 25.9.2015 12:08 Rubrika: Školní akce Přečteno: 160x

Deváťáci v Hodoníně

Poslední letošní letní den, v úterý 22. září, jsme měli naplánovaný výlet do Hodonína. Nejdříve jsme navštívili Muzeum naftového dobývání a geologie. V prvním výstavním sále jsme si prohléhli expozici HISTORIE PRŮZKUMU A TĚŽBY „nafty“ a zemního plynu, a to nejenom na Moravě, ale také na Slovensku a v Rakousku. Ve druhém sále jsme se seznámili se způsobem JAK najít ložiska přírodních uhlovodíků, JAK se k těmto zdrojům dostat a konečně JAK je vytěžit. Třetí sál byl věnován expozici geologie, kde jsme se seznámili, kde a jak ložiska ropy a zemního plynu vznikala, jak se uhlovodíky dále dopravují a zpracovávají. Jsou zde popsána nejdůležitější ložiska ropy a plynu v České republice, včetně dopadů těžby na životní prostředí. Nachází se zde také sbírka hornin a zkamenělin. V okolí budovy muzea jsme si prohlédli technická zařízení k provádění vrtného průzkumu a těžby přírodních uhlovodíků. Za krásného slunného dopoledne jsme se přesunuli do Masarykova muzea. Tomáš Garrigue Masaryk se narodil v Hodoníně a je určitě nejslavnějším rodákem tohoto města. Během výkladu paní průvodkyně jsme se dověděli o dětství, studiích, rodině, počátcích politického života, o období I. světové války a jak se T. G. Masaryk stal naším prvním prezidentem Československé republiky. V hodinách chemie nás čeká vypracování projektu ROPA, v hodinách dějepisu pak prohlubování vědomostí o osobnosti T. G. Masaryka.

žáci IX. třídyV obou muzeích jsme se dověděli hodně nových informací, výlet se mi líbil.

Michaela ŘezníčkováNejvíce se mi líbilo Muzeum ropy. Největší dojem na mě udělal panel se zásobníky a čerpadla.

Jan Skopal


fotografie viz galerie ZÁŘÍ
Autor: skola Vydáno: 25.9.2015 11:57 Rubrika: Školní akce Přečteno: 163x

Sběr papíru

Autor: skola Vydáno: 22.9.2015 10:04 Rubrika: Akce Ekoškoly Přečteno: 126x

První školní dny našich prvňáčků

První týdny brzkého vstávání do školy mají naši prvňáčci za sebou. V letošním školním roce 2015/2016 jsme v naší škole přivítali 24 žáků 1. ročníku. Školní docházka přináší mnoho povinností, pravidelný režim a předevšímspoustu nových úkolů. S velkou radostí musím říci, že malí školáci velmi dobře zvládají první náročné zářijové dny. Orientují se v prostorách budovy školy, bez dopomoci dospělých dokážou zvládnout provoz ve školní jídelně, jsou schopní se o sebe postarat, stávají se více a více samostatnými, a tím se z nich stávají opravdoví školáci. Je pravda, že mají před sebou ještě dlouhou cestu a do konce první třídy uplyne ještě mnoho dní, ale i přesto si prvňáčci zaslouží obrovskou pochvalu za svou snahu, píli, pečlivost a slušné chování, kterým těší své okolí. Rodičům a žákům první třídy přejeme hodně sil, trpělivosti, nadšení a také spoustu pestrých školních zážitků, na které se s úsměvem vzpomíná.

Eva Vojtková

fotografie - viz galerie ZÁŘÍ
Autor: skola Vydáno: 17.9.2015 08:22 Rubrika: Výuka Přečteno: 195x

Atletická olympiáda

Autor: skola Vydáno: 15.9.2015 09:04 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 302x

Placení stravného - ZÁŘÍ

Autor: skola Vydáno: 23.8.2015 08:18 Rubrika: Ostatní Přečteno: 751x

Organizace školního roku 2015/2016

Autor: skola Vydáno: 14.7.2015 11:02 Rubrika: Výuka Přečteno: 1285x

Turistická vycházka

Poslední školní den si prvňáčci zpestřili turistickou vycházkou k soutoku Bečvy a ke splavu. Bylo těsně před úplňkem, země se otevřela, a proto se jim podařilo najít i očekávaný poklad!

fotografie - viz galerie ČERVEN
Autor: skola Vydáno: 8.7.2015 22:02 Rubrika: Školní akce Přečteno: 1619x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Zprávičky

22.9.2015 10:03

Sběr papíru

Od úterý 29. 9. do pátku 2. 10. proběhne v naší škole sběr starého papíru.

Projekty

 

 

Partneři školy