Zápis do mateřské školy

Autor: skola Vydáno: 14.4.2015 09:12 Rubrika: Ostatní Přečteno: 40x

Zahrada a bylinková spirála

Autor: skola Vydáno: 8.4.2015 16:42 Rubrika: Akce Ekoškoly Přečteno: 91x

Matematický klokan 2015

Naše škola se každoročně účastní této náročné soutěže. Účastníci si kromě matematických schopností vyzkoušejí take svoji prostorovou představivost, schopnost pracovat s obrázky a hlavně logické myšlení. Zadání i výsledky jednotlivých ročníků jsou po skončení soutěže volně přístupné na jejích stránkách. Letošního školního kola se jako tradičně zúčastnili všichni žáci 1. stupně, z druhého stupně pouze dobrovolníci. Celkem se do Klokana zapojilo 94 žáků školy.

Mgr. Zdena Odložilíková


Pořadí v nejmladší kategorii Cvrček pro 2. a 3. třídu:

1. Jana Krutilová, 2. třída
2. Jakub Vrána, 3. třída
3. Aneta Gregovská, 3. třída.

V kategorii Klokánek pro 4. a 5. třídu:

1. Richard Benešl, 5. třída
2. Natálie Rašková, 5. třída,
3. Valentýna Hodrošová, 5. třída


Benjamín pro 6. a 7. třídu – pořadí je následující:

1. Tomáš Běhal, 7. třída
2. Josef Soušek, 7. třída
3. Anna Burianová, 7. třída

V kategorii Kadet pro žáky 8. a 9. třídy došlo oprati loňsku k výměně mezi prvním a třetím místem:

1. Martin Borek, 9. třída
2. Veronika Sojáková, 8. třída
3. Tereza Coufalová, 9. třída
Autor: skola Vydáno: 1.4.2015 07:57 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 57x

„O princezně Esemesce první“

V pátek 27. dubna jsme byli pozváni Divadelním souborem OB Troubky na divadelní představení pohádky Vladislava Kracíka „O princezne Esemesce první“. V rámci představení měli žáci školy možnost zhlédnout v několika rolích i své spolužáky. Terku Kamelandrovou v hlavní roli princezny Esemesky, Lucku Dočkalovou v roli Doručenky, Vojtu Brázdu coby šaška a Míšu Tvrdého v trojroli Větrníka, Jezerníka a Popelníka. Nejen díky jejich výkonům, ale i všech ostatních členů souboru sklidilo představení u diváků velký potlesk.

„Pohádka byla velmi originální a moc se mi líbila.“ (M. Musilová)

„Líbily se mi výkony herců. Největší práci při nácviku musela mít Esemeska, která se musela učit celé věty bez háčků a čárek.“
(A. Burianová)

„Lucko, odehrála jsi to výborně! Byl to hezky vymyšlený příběh.“
(R. Klemeš)

„Naše zkoušky mi budou chybět. Zažili jsme při nich spoustu srandy. Myslím, že se nám vystoupení povedlo a doufám, že obecenstvu se líbilo.“ (L. Dočkalová – „Doručenka“)

fotografie – viz galerie BŘEZEN
Autor: skola Vydáno: 31.3.2015 12:59 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 62x

Badatelská lekce - IV. třída

Pátrání po chloroplastech

Rostliny, stejně jako živočichové, potřebují přijímat živiny. Potřebují k tomu hlavně vodu a sluneční energii. Tento proces se nazývá fotosyntéza. Ta ale neprobíhá ve všech částech rostliny.

Jsou všechny rostliny zelené?
Co jsou chloroplasty a k čemu slouží?
Kde v rostlině jsou chloroplasty?
V které části rostliny fotosyntéza probíhá?

Na tyto otázky jsme hledali odpověď při mikroskopování květu a listu kalonchoe.

žáci VI. třídy


fotografie - viz galerie BŘEZEN
Autor: skola Vydáno: 30.3.2015 07:55 Rubrika: Výuka Přečteno: 70x

Šesťáci na bowlingu

foto - viz galerie BŘEZEN
Autor: skola Vydáno: 27.3.2015 12:36 Rubrika: Školní akce Přečteno: 131x

Vítání jara 2015

Příchod nového ročního období oslavili žáci 1. stupně a žáci S třídy již tradiční školní akcí Vítání jara. Třídní kolektivy se svými třídními učitelkami se na projektový den řádně připravily. Vyrobily si figuríny Smrtky, naučily se říkanky, popěvky a také si zajistily pomůcky k výrobě velikonočních májek a tatarů. Letošní vynášení Smrtky do řeky Bečvy jsme obohatili ukázkou výroby pomlázky a velikonočního stromečku. Při společném zahájení jsme mezi sebou přivítali vzácné hosty pana Klemeše a pana Němčáka, kteří žákům předvedli tradiční pletení tatarů. Třetím hostem byla paní Eliška Roubalová, která učila děvčata vyrábět krepové růžičky a vytvořit si májíček. Ve třídách byla velmi soustředěná a pracovní atmosféra. Děvčata pozorně naslouchala a poté se pustila do výroby. Kluci napjatě sledovali obratné ruce pana Němčáka a Klemeše. Všem dětem byli ku pomoci třídní učitelky, které s velkou chutí pletly tatary, stříhaly a spolutvořily. Žáci také řešili rébusy, křížovky a pracovní listy s jarní tématikou. Po svačince jsme se vydali k Bečvě a podle tradice vhodili Smrtky do řeky. Věříme, že Smrtky, které představují zimu, nemoci a vše zlé, poplavou od Troubek hodně daleko. Celý jarní den se nám vydařil, děvčata si odnesla stromečky, bez kterých se na Květnou neděli neobejdou. Kluci mají vlastní tatar, který jim na Velikonoční pondělí jistě dobře poslouží. A co je nejdůležitější? Že nám nepršelo. Všechny děti byly celý den velmi pilné a hodné. Paní Roubalové, panu Klemešovi a panu Němčákovi děkujeme za čas, který věnovali dětem a tradicím, rovněž za trpělivost a ochotu.
Žáci 1. stupně a S třídy společně s třídními učitelkami přejí všem hezké jarní dny.

Eva Vojtková

fotografie - viz galerie BŘEZEN
Autor: skola Vydáno: 26.3.2015 15:22 Rubrika: Školní akce Přečteno: 126x

Lichožrouti

V pondělí 23. března jsme na naší škole již podruhé přivítali výborné herce z cyklu Listování. Letos nám přečetli a zahráli knihu desetiletí pro děti podle ankety sdružení Litera. Jde o knihu Lichožrouti od Pavla Šruta a Galiny Miklíkové. Kniha vypráví o nejobratnějším lupiči všech dob, který dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Napínavý a vtipný příběh jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka jsme zhlédli doslova jedním dechem. Vyzvednout bychom chtěli opravdu skvělé herecké výkony Věry Holé, Tomáše Drápely a Pavla Oubrama.

fotografie - viz galerie BŘEZEN
Autor: skola Vydáno: 26.3.2015 08:41 Rubrika: Školní akce Přečteno: 129x

Výsledky voleb do školské rady

V úterý 17. 3. 2015 proběhly v budově základní školy volby do školské rady - volby 3 členů za zákonné zástupce žáků.

Výsledky:
Ing. Ilona Vojtášková - 81 hlasů
Romana Soušková - 70 hlasů
Ing.Martina Klemešová - 57 hlasů
Jiří Burian - 45 hlasů

Členy nově tvořené školské rady pro období 2015 - 2018 se za zákonné zástupce žáků stávají: Ing. Ilona Vojtášková, Romana Soušková a Ing. Martina Klemešová.
Autor: skola Vydáno: 20.3.2015 12:36 Rubrika: Ostatní Přečteno: 254x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Zprávičky

14.4.2015 09:12

Zápis do MŠ

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2015/2016 proběhne v úterý 28.4.2015 od 9 do 16 hodin v MŠ ul. Sportovní.
11.3.2015 09:44

Sběr papíru

Dubnový sběr papíru proběhne v termínu 21. - 24. 4. 2015!

Projekty

 

 

Partneři školy