Předškoláci z Henčlova a Troubek navštívili I. třídu

Minulý týden dostali prvňáčci své první vysvědčení, které se blýskalo samými jedničkami. Před samotným slavnostním dnem, kdy se vysvědčení rozdávalo, jsme v první třídě přivítali předškoláky z MŠ Henčlov a Troubky. Prvňáčci ukázali svým mladším kamarádům, co se od začátku školního roku naučili, jak umí počítat, číst, zpívat a plnit školní povinnosti. Předškoláci si poté sedli do lavic a s dopomocí školáků řešili pracovní list. Za správné plnění úkolů dostali dárek – papírového sněhuláka, kterého jim vyrobili prvňáčci. Paní učitelky z MŠ pochválily děti a ocenily jejich společnou práci sladkostí a dárečkem, který udělal prvňáčkům velkou radost. Společné setkání bylo velmi příjemné a pro všechny především zajímavou zkušeností.

Eva Vojtková

fotografie - viz galerie LEDEN
Autor: skola Vydáno: 3.2.2016 07:49 Rubrika: Ostatní Přečteno: 27x

Naše Verča byla druhá

V pondělí dne 1.2.2016 se ve Středisku volného času Atlas a Bios v Přerově uskutečnilo okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly žákyně 9. ročníku Michaela Řezníčková a Veronika Sojáková. Obsahem soutěže byl poslech s porozuměním, seznamovací rozhovor, konverzace na vylosované téma a popis obrázku. Konkurence v kategorii II.A nebyla příliš vysoká co do počtu zúčastněných, přihlášeno bylo pouze 5 žáků. Nicméně i tak máme radost z druhého místa Veroniky, která kromě diplomu obdržela i dárkový poukaz v hodnotě 200,- Kč na nákup v knihkupectví a především svým výsledkem získala 20 bodů, jež „má k dobru“ při nadcházejícím přijímacím řízení na SŠ.
Blahopřejeme!
Autor: skola Vydáno: 2.2.2016 08:05 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 22x

Konverzační soutěž v anglickém jazyce (kat. II.A)

Dne 28.1.2016 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili školního kola soutěže “Konverzační soutěž v anglickém jazyce“ v kategorii II.A. Soutěže se v rámci procvičení v jazyce účastnili všichni přítomní žáci. Soutěž byla rozdělena do tří částí: gramatický test, porozumění čtenému textu a poslechová část, která se skládala ze dvou kratších poslechů. Nejlepšího výsledku dosáhla Sofie Kovaříková z 9. třídy s krásným výsledkem 81 bodů, tedy s 97,6 % úspěšnosti. Dále se pak umístili Viktorie Vránová(67 bodů) a Vojtěch Baďura (65 bodů). Vítězi a i všem dalším zúčastněným patří samozřejmě velká gratulace a Sofii, která tímto postupuje do okresního kola, které se bude konat dne 19.2.2016 ve Středisku volného času Atlas a Bios, Přerov, budeme všichni moc držet palce!!!

Markéta Macfeldová
Autor: skola Vydáno: 2.2.2016 07:41 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 19x

„Z pohádky do pohádky“

Elsa a Olaf z „Ledového království“, šerif z divokého západu, Zlatovláska, indiánka, černá kočka, břišní tanečnice, Locika, víla Zvonilka, pirát z Karibiku, zdravotní sestřička z „růžové zahrady“, Kašpárek a mnoho dalších pohádkových a filmových postav se vydalo v pátek 22. ledna na divoký karnevalový rej pod názvem „Z pohádky do pohádky“, který jsme pořádali ve školní družině. Za zvuku veselých pohádkových písniček všichni předvedli své kostýmy, masky a převleky, zařádili si v soutěži pod názvem „Pohádková bublina“ a pak konečně nastala ta nejočekávanější chvíle – losování tomboly.
Jak si děti i paní vychovatelky pohádkový rej užily, posuďte sami na našich fotografiích.

za ŠD Silvie Štenclová

fotografie - viz galerie LEDEN
Autor: skola Vydáno: 28.1.2016 13:58 Rubrika: Školní družina Přečteno: 25x

Soutěž v anglickém jazyce

Dne 25.1. 2016 proběhlo v 7. třídě školní kolo soutěže“ Konverzační soutěž v anglickém jazyce“ v kategorii I.A. Soutěže se v rámci procvičení v jazyce zúčastnili všichni přítomní žáci. Soutěž byla rozdělena do tří částí: gramatický test, porozumění čtenému textu a poslechová část, která se skládala ze dvou kratších poslechů. Nejlepšího výsledku naprosto sebejistě dosáhl Ondra Soják s celkovým počtem 62 bodů. Dále se pak nejvíce úspěšnými stali Vašek Krutil (42 bodů) a Denisa Majarová (39 bodů). Vítězi a i všem dalším zúčastněným patří samozřejmě velká gratulace a Ondrovi, který tímto postupuje do okresní kola dne 12.2.2016 ve Středisku volného času Atlas a Bios, Přerov, budeme všichni moc držet palce!!!

Markéta Macfeldová
Autor: skola Vydáno: 26.1.2016 07:52 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 38x

Zimní čas ve speciální třídě

Rok 2015 jsme zakončili rozzářeným úsměvem našich žáků, kteří našli pod vánočním stromečkem spoustu překvapení, nových speciálně-pedagogických her a pomůcek. Po ochutnávce cukroví od našich maminek i vlastnoručně loupaných a pražených mandlí jsme si uvařili voňavý vánoční čaj, zazpívali koledy a hned jsme se vrhli na nové hry a uspořádali turnaj v kuželkách. Domů jsme pak odcházeli s jediným přáním – štěstí a zdraví do nového roku a trošku sněhových vloček. V lednu jsme se konečně dočkali! S radostí jsme si donesli boby, na sebe vzali teplé oblečení a už trénovali chůzi ve sněhu po rovině, do kopce i z kopce a snažili se uřídit naše „sněhová vozidla“ na svahu u fotbalového hřiště. Druhý den jsme pak při zimní vycházce kolem Bečvy stopovali zvířata a hádali, komu asi ten otisk tlapky patří. V pracovních činnostech jsme si je pak šikovně „přenášeli“ na papír a přiřazovali názvy z Encyklopedie zvířat. No tak to vidíte. Učíme se a učíme!

za speciální třídu Silvie Štenclová

fotografie - viz galerie LEDEN
Autor: skola Vydáno: 13.1.2016 15:10 Rubrika: Výuka Přečteno: 92x

Sněhové radovánky v I. třídě

„Hurá, konečně napadl sníh!“ volaly děti první lednový školní den. Sněhové vločky a sněhuláky jsme ve škole zatím jen malovali a teď přišel čas si užít opravdový zimní čas. V tělesné výchově jsme se vypravili na školní zahradu tvořit sněhuláky. Ve výtvarné výchově jsme kreslili bílou krajinu a naše oblíbené zimní sporty. Není pochyb, že zimní radovánky na zasněžené školní zahradě i ve školních lavicích děti moc těšily. Práce se prvňáčkům dařila, vznikly krásné výkresy a zahrada na krátký čas ožila sněhovými postavičkami. Současné počasí je velmi proměnlivé, a tak doufáme, že se k nám bílá zima ještě vrátí.

Eva Vojtková

fotografie - viza galerie LEDEN
Autor: skola Vydáno: 11.1.2016 13:52 Rubrika: Výuka Přečteno: 138x

Dramatický kroužek uvedl nové divadelní představení „Proč je moře slané?“

Než se pustím do vyprávění o našem novém divadelním představení, musím zavzpomínat na začátek školního roku, kdy jsme se rozhodovali, do kterého literárního žánru se pustíme. Netrvalo dlouho a měli jsme jasno. Na prvních zkouškách jsme se zaposlouchali do hlasu Jana Wericha a začetli do příběhů z knihy Fimfárum. Kniha devatenácti humoristických pohádek vznikla v roce 1960, většina z nich se vysmívá lidským nešvarům, jež my sami ze svých každodenních zkušeností známe. Werichovo excelentní ovládání jazyka a především mnoho vtipných slovních obratů nás přimělo k zpracování pohádky Strýčku, moře, proč je slané? Než jsme se vrhli do zkoušení, bylo nutné obsadit jednotlivé role, dále vymyslet divadelní obrazy – prostředí chalupy, pekla, moře a především napsat scénář, jenž z velkého nadšení žáků Dramťáku byl na světě koncem září. Následovaly čtené zkoušky, poté nácvik dialogů herců, pamětné učení textu, které bylo spíše domácí přípravou, výběr hudby, bez níž by divadlo bylo neúplné, a také zvukové efekty, které dodají představení to pravé kouzlo. V průběhu nácviků jsme také malovali rekvizity a kulisy. V letošním roce se nám naskytla nabídka zahrát si divadlo v sále Kulturního domu v Troubkách při příležitosti Vánočního posezení u cimbálu. Měli jsme proto velmi napilno, abychom vše v krátkém čase stihli. Zkoušky před samotnou premiérou byly dlouhé, kompletovali jsme kostýmy, ladili všechny nezbytné detaily a shodli se na názvu našeho divadelního představení Proč je moře slané? V sobotu 12. 12. 2015 ve večerních hodinách v zákulisí jeviště jsme nervózní, netrpěliví a připraveni hrát. Divadelní pohádka Proč je moře slané? sklidila obdiv a četná slovní ocenění od přítomných diváků. Potlesk nám ještě dlouho zněl v uších a ujistil nás, že se představení líbilo. Po úspěšné premiéře jsme hráli pro učitele a žáky naší školy při vánočním setkání v kulturním domě. Školní publikum nám bylo blízké, ovšem hrát svým spolužákům a učitelům není úplně tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zvládli jsme i toto představení, kterým jsme diváky potěšili.
V lednových hodinách Dramatického kroužku nás čekají zasloužené odpočinkové chvíle, které však nebudou trvat dlouho, protože se velmi brzy pustíme do přípravy na přehlídku dětských divadel, která se koná v měsíci březnu. Přeji nám dramaťákům, aby i tato akce byla úspěšná a pro nás motivující k další tvořivé činnosti.

Eva Vojtková

fotografie - viz galerie PROSINEC
Autor: skola Vydáno: 11.1.2016 13:42 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 121x

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2016/2017

Autor: skola Vydáno: 11.1.2016 08:54 Rubrika: Školní akce Přečteno: 196x

Prvňáčci slavili Vánoce

Na poslední školní den jsme se všichni moc těšili. Hned ráno nám ve třídě zářil vánoční stromeček, pod kterým však chyběly dárky, a tak jsme netrpělivě očekávali příchod „školního Ježíška“. Den začal společným setkáním všech žáků v sále Kulturního domu v Troubkách, kde jsme zhlédli divadelní pohádku, zazpívali jsme si koledy a dostali jsme první nečekané překvapení – zlatavou obálku, kterou jsme si odnesli do třídy a rozbalili. Ježíšek nám napsal dopis, ze kterého jsme se dozvěděli příběh o jeho narození. V obálce jsme také našli jednu sněhovou vločku, která nám může ve škole splnit přání. Když jsme se vrátili z kulturního domu do třídy, rozzářily se nám oči, protože pod stromečkem byla spousta dárků. V posledních školních chvilkách jsme si vyrobili zlaté prasátko, rozbalili dárky, pohráli jsme si, popovídali a popřáli si pěkné vánoční prázdniny.

fotografie - viz PROSINEC
Autor: skola Vydáno: 7.1.2016 13:43 Rubrika: Školní akce Přečteno: 322x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Projekty

 

 

Partneři školy