Pozvánka na DĚTSKÝ DEN PIRÁTŮ A NÁMOŘNÍKŮ

Autor: skola Vydáno: 22.5.2015 09:58 Rubrika: Ostatní Přečteno: 9x

Úspěch florbalistů na turnaji v Tovačově

Autor: skola Vydáno: 22.5.2015 09:24 Rubrika: Úspěchy žáků Přečteno: 13x

ŽÁKOVSKÁ ENVIRONMENTÁLNÍ KONFERENCE NA ZŠ TRÁVNÍK

V pátek 15.5. se již potřetí členové našeho Ekotýmu zúčastnili žákovské environmentální konference na Základní škole Trávník v Přerově. Naši školu reprezentovala děvčata z osmé třídy Veronika Sojáková a Eva Němčáková. Účastnily se soutěže „O nejlepší prezentaci“. Děvčata zpracovala téma „Aktuální environmentální problém v našem okolí – aneb konec černé skládky u Bečvy“.
Na konferenci se děvčata setkala se spoustou zajímavých lidí. Překvapením konference byla návštěva ministra zemědělství pana Mariána Jurečky. Všichni zúčastnění měli možnost s panem ministrem prohodit několik slov a zeptat se na pár otázek. V průběhu dopoledne mohla děvčata ochutnat regionální potraviny připravené studenty Střední školy gastronomie a služeb v Přerově. V závěru konference se děvčata zúčastnila workshopů na téma globální problémy světa.

fotografie - viz galerie KVĚTEN

Ivana Smolková
Autor: skola Vydáno: 20.5.2015 08:15 Rubrika: Akce Ekoškoly Přečteno: 27x

ŽIJEME HOKEJEM! Fandíme českému národnímu týmu!!!

Nikdo nemohl přeslechnout zprávu o vítězství našich hokejistů v utkání proti finskému týmu. Radost, pocity hrdosti a vlastenectví zaplavily snad každého. Čtvrteční přímý přenos rozhodujícího čtvrtfinálového zápasu sledovali s napětím snad všichni. Vzhledem k pozdnímu vysílání utkání byli naši nejmenší ochuzeni o triumfální vítězství. Ve škole jsme se proto rozhodli podívat se na sestřih celého zápasu, a dopřáli tak dětem společné fandění. V pátek o velké přestávce se sešli žáci I. stupně v učebně s interaktivní tabulí a náš přímý přenos začal.  Ve třídě se vytvořila výborná atmosféra, děti povzbuzovaly a křičely: „Češi, do toho!!!“. Na závěr zazněla státní hymna a to nám šel i mráz po zádech. Žáci druhé třídy vytvořili velké transparenty, na které jsou patřičně pyšní. Mistrovství světa v ledním hokeji se ve škole stalo velkým tématem a všichni se netrpělivě těšíme na zítřejší utkání s Kanadou.

fotografie - viz galerie KVĚTEN

Eva Vojtková
Autor: skola Vydáno: 15.5.2015 12:33 Rubrika: Školní akce Přečteno: 78x

CESTUJEME NA KOLE

Oživit pravidla silničního provozu, bezpečnost při jízdě na kole a zvládnout samotnou jízdu bylo naším velkým středečním úkolem. To vše zvládli a zažili žáci ze speciální třídy na vlastní kůži v rámci výuky tělesné výchovy 13.5. 2015. Pro některé z nás to byl úkol nelehký – udržet stabilitu i směr jízdy na kole není někdy lehké. Vše jsme za podpory našich učitelek dokázali a dorazili bez potíží až k troubeckému lesu, kde již byla jízda o něco bezpečnější než v provozu. Chválíme naše cyklisty a těšíme se na další vyjížďku i s opékáním špekáčků! 

fotografie - viz galerie KVĚTEN

M. Mikešková
Autor: skola Vydáno: 15.5.2015 10:44 Rubrika: Školní akce Přečteno: 61x

INDIÁNSKÁ STEZKA

Na prvního mrazivého muže Pankráce užili jsme spoustu legrace! A kde? Přeci na indiánské stezce! Tak se jmenovala naše květnová akce ve speciální třídě. Ráno jsme si vytvořili krásné barevné indiánské čelenky i s pírkem a vykreslili obrázek indiána. Pak jsme podepsali naši indiánskou složku s úkoly, které jsme plnili celé dopoledne. Nechyběla indiánská rozcvička s pokřikem a sladká odměna za to, jak jsme všechny úkoly skvěle zvládli.

fotografie - viza galerie KVĚTEN

M. Mikešková
Autor: skola Vydáno: 15.5.2015 10:43 Rubrika: Školní akce Přečteno: 62x

Výsledky jarního sběru papíru

Autor: skola Vydáno: 7.5.2015 10:00 Rubrika: Školní akce Přečteno: 341x

Náš den s přírodou

I žáci ze speciální třídy se zúčastnili oslav Dne Země. Hned ráno se vrhli do věcného učení a podle obrázků si pověděli, jak nakládáme s odpadky a chráníme okolní přírodu. Vše si pak hned vyzkoušeli v praxi při vycházce obcí a cestě za zvířátky. Nakrmili jsme ovečky, prohlédli krásnou jarní přírodu a paní učitelky nás odměnili dobrotou, kterou jsme si sami vybrali v obchůdku. Zkrátka užili jsme si pěkný den... Posuďte sami v naší fotogalerii - viz galerie DUBEN.

M. Mikešková
Autor: skola Vydáno: 5.5.2015 16:00 Rubrika: Školní akce Přečteno: 323x

Dentální prevence

Ve čtvrtek 23.4.2015 proběhla na naší škole beseda na téma Dentální prevence vedená dvěma medičkami z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem této přednášky bylo poučit žáky o správném čištění zubů, dobrém zubním kartáčku a názorně jim ukázat i správnou techniku čištění zubů. Žákům, kteří si přinesli s sebou zubní kartáčky, byla na zuby nanesena tmavě fialová fluoridová pasta, na jejímž základě si mohli ověřit, zda si své zuby při ranní hygieně vyčistili dobře. Většina žáků měla kartáčky, se kterými byly slečny medičky spokojeny a doporučily je i ostatním. Beseda Dentální prevence a hygieny je dalším krokem ke zdravotní osvětě na naší škole.

Šárka Hradilová

foto - viz galerie DUBEN
Autor: skola Vydáno: 5.5.2015 15:04 Rubrika: Školní akce Přečteno: 308x
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Projekty

 

 

Partneři školy